Aliano væghylde lavet i sort egetræ 65x17,5x42,5 cm
Grafisk design med karakter
Aliano væghylden er mere end blot en praktisk hylde – den fungerer næsten som et dekorativt element på væggen. Kombinationen af de to forskudte hylder og den lodrette, riflede detalje giver designet et spændende og grafisk udtryk, der skiller sig ud fra den klassiske væghylde.
Hylden er lavet i eg med en sort finish, som giver den et moderne og eksklusivt look. Med en bredde på 65 cm er der samtidig fin plads til at skabe små stilleben med dine yndlingsting.
Produkt detaljer
- Mål
- B65 x H42,5 x D17,5 cm.
- Farve
- Black
- Materiale
- Eg
Supplerende beskrivelse
Style Aliano med få, nøje udvalgte detaljer, så hyldens særlige form stadig får lov til at træde frem. En lille vase, en lysestage, keramik eller en grøn plante vil være flot. Du kan også kombinere flere Aliano hylder på samme væg og skabe en større, dekorativ væginstallation.
Den sorte farve står smukt mod både lyse og varme vægfarver og er oplagt, hvis du gerne vil tilføre lidt kontrast til en nordisk indretning.



